Zapraszamy szkoły i nauczycieli do udziału w międzynarodowym projekcie Get up and Goals!

Zapraszamy szkoły z Gdyni i Gdańska do uczestnictwa w międzynarodowym projekcie Get up and Goals! w roku szkolnym 2019/2020.

Projekt jest pierwszym tak dużym działaniem związanym z edukacją globalną w skali województwa. Nauczyciele uczestniczący w projekcie zyskają innowacyjną wiedzę i ciekawe materiały oraz otrzymają możliwość uczestnictwa w międzynarodowych seminariach, uczniowie wzmocnią zaangażowanie w kwestie globalne oraz zrealizują własne wydarzenia w mieście, a szkoła będzie uczestniczyć w międzynarodowej kampanii społecznej. Zapraszam do obejrzenia filmiku „What does teaching global issues bring to teachers„  https://bit.ly/2UVaVQN  z międzynarodowego seminarium dla nauczycieli , aby lepiej poznać dotychczasowych uczestników projektu i ich przemyślenia dotyczące edukacji globalnej. Zapraszamy również na międzynarodową stronę projektu https://www.getupandgoals.eu/

Aby szkoła mogła wziąć udział w projekcie, co najmniej jeden nauczyciel powinien ukończyć projektowe szkolenie z edukacji globalnej. Nauczyciel(e) stanie się później koordynatorem działań w swojej szkole. Szkolenia odbędą się 18-19.05.2019 oraz 25-26.05.2019 w Gdańsku. Wszelkie informacje znajdują się tutaj: https://www.facebook.com/events/373670666803544/ . Na zgłoszenia czekamy do 7.05, zapraszamy nauczycieli!

W roku 2019/2020 przewidzianych jest dużo ciekawych działań! Poniżej plan na następny rok szkolny:

  • testowanie przez nauczycieli innowacyjnych scenariuszy z elementami edukacji globalnej z wybraną klasą (wrzesień 2019-czerwiec 2020)
  • uczestnictwo szkół i nauczycieli w europejskiej kampanii społecznej podnoszącej świadomość problemów globalnych i wyzwań stojących przed edukacją. Kampania będzie prowadzona w mediach społecznościowych (wrzesień 2019-czerwiec 2020)
  • zaawansowane weekendowe szkolenie wyjazdowe dla wybranych uczestników 1 i 2 edycji szkolenia z edukacji globalnej (październik 2019)
  • uczniowskie akcje w mieście uświadamiające tematy edukacji globalnej zaplanowane na Tydzień Edukacji Globalnej (listopad 2019) oraz na koniec roku szkolnego (kwiecień-maj-czerwiec 2020). Akcje są finansowane przez projekt
  • testowanie innowacyjnych narzędzi szkoły globalnej (semestr letni 2020)
  • testowanie elementów europejskiego podręcznika do historii dla nauczycieli z historii (semestr letni 2020)
  • dwa wyjazdy na międzynarodowe konferencje we Włoszech dla wybranego nauczyciela

Część działań odbywać się będzie przy współpracy z agencją PR oraz animatorami. Zapewnione jest również wynagrodzenie dla koordynatorów uczniowskich akcji oraz za testowanie scenariuszy.

Serdecznie zapraszamy do dalszego udziału w projekcie! Wszelkie pytania kierować można na ten adres mejlowy dobrawa.aleksiak@nastyku.org. Z wielką chęcią przyjedziemy również do szkoły, by opowiedzieć więcej o projekcie i współpracy.